Hogyan zajlik egy átszállás? Nézzük a BUD-DXB-ICN vonalon
- A szomszédom koreai
- May 19, 2019
- 4 min read
Updated: Feb 9, 2020
Bizonyára már sokan utaztatok repülővel nyaralás, munka esetleg rokonlátogatás céljából. Európában sokfelé eljuthatunk diszkont légitársaságokkal, azonban az utóbbi időben igencsak megtépázták az utazóközönség idegeit a szinte hetente módosuló szabályzataikkal, késéseikkel és még sorolhatnánk.
Szerencsére interkontinentális viszonylaton (ahogy eddig tapasztaltam) ettől eltérő gyakorlattal találkozhatunk, de nézzük is mire számíthatunk, ha eljön a fedélzetre szállás ideje. :)
Ebben a bejegyzésben az Emirates légitársaságnál tapasztaltakat szeretném bemutatni nektek. Hogy miért pont Emirates? :) Az ok egyszerű. Amikor én foglaltam, nekik volt a legkedvezőbb ajánlatuk ár és átszállási idő tekintetében.

Budapest - Szöul útvonal
Az Emirates 16:00 -i indulással indítja járatait BUD-ICN szakaszon. Korábban 4 órát meghaladó átszállási idő esetén kupont csatoltak a jegyhez, amit x összegben meghatározott termékekre (pl. víz, hamburger… stb.) válthattuk be a várakozás ideje alatt Dubaiban a reptéren. Ez 2017 óta már nincs.
Csomagjaink tekintetében azonban igen bőkezűek, ugyanis már economic saver jegynél is a
feladott poggyásznál 30 kg, a fedélzetinél pedig 10 kg a felső súlyhatár. Tudomásom szerint ez az egyik legnagyobb limit a hasonló kondíciójú jegyek körében.
Aerflot: 1 feladott 23kg-ig, 1 fedélzeti 10 kg-ig
Lufthansa: 1 feladott 23kg-ig, 1 fedélzeti 8 kg-ig
Air China: 1 feladott 23kg-ig, 1 fedélzeti 5kg-ig
Finnair: 1 feladott 23kg-ig, 1 fedélzeti 8kg-ig
Turkish Air: 1 feladott 20kg-ig, 1 fedélzeti 10kg-ig
KLM: 1 feladott 23kg-ig, 1 fedélzeti 12kg-ig
Kezdjük a legelején
A reptérre érve be kell chekkolnunk vagy ha már megtettük azt korábban online, akkor is be kell állnunk a sorba, hogy feladjuk a poggyászunk. Itt az útlevelen és a repjegyen kívül semmi más nem kell.
Ha belefértünk a súlykeretbe és feladtuk poggyászunk mehetünk is a biztonsági ellenőrzésre. A kis beléptető kapunál becsipogtatjuk a jegyünk (legalábbis az A Terminálnál) és már pakolhatjuk is a cuccunk a futószalagra feltett tálcákra. Ha minden okés és nem csipogtunk be, máris a reptéri terminál sűrűjében találjuk magunkat.
Az első meglepetés engem rögtön itt ért. Tudtam, hogy drágább lesz minden a reptéren, de ennyire borsos árakra azért őszntén megmondom nem számítottam. Jó, persze nem a kulináris élvezetek miatt megy az ember a reptérre, de akkor is szíven ütik a nagy számok. XD
Pár kép a budapesti repülőtérről, csak érdekességképp:


Az emeleten a food court résznél a kávék ára 700 - 1800 Ft (2019) közötti tartományban mozog, attól függően, hogy forró vagy jeges kivitelről van szó. pl. Americano: 800 -1060 Ft (euro 2.5 - 3.5) (kis-nagy adag)

Ami az ásványvizet illeti, a legolcsóbb ( a lenti nyíl mutatja) 400 Ft-ba kerül (euro 1.18). A legdrágább azonban elérheti az 1300 Ft-ot is (2019).

Ha feladtuk poggyászunk és átjutottunk a biztonsági ellenőrzésen, akkor már csak egy útlevél ellenőrző kapu és a beszállás előtti jegyellenőrzés van hátra, hogy eljussunk az ülésünkig. :)

A beszállás zónák szerint történik (F), amit hangosbemondón és/vagy kijelzőtáblán is jeleznek. A beszállókapun átjutva (B7) egyértelmű jelzések mutatják az utat. :)

A fedélzeten a fapadosokhoz képest nagyobb férőhelyet kínáló ülések és fejtámlába épített kis Tv fogad minket, amin filmeket nézhetünk, zenét hallgathatunk, live tv csatornák közül válogathatunk vagy nyomon követhetjük, hogy épp milyen magasságon repülünk, melyik város felett járunk és hogy hány óra van még pontosan hátra az útból. A legtöbb ülésnél telefont is tölthetünk.



Felszállás előtt a légi személyzet kiosztja az "étlapot", amelyen alapvetően két regular menü közül választhatunk. Bocsánat a képért, sajnos elég homályos lett :/

Az Emirates-nél - arab légitársaság révén - alapvetően minden étel halal, de aki valamilyen speciális diétát követ az előre jelezheti ezt. Annyit kell tenni, hogy a társaság honlapján az utazás előtt a „manage my booking” fülnél kiválasztjuk a legszimpatikusabb különleges menüt (nincs extra díja, ingyenes). A gluténérzékenyektől a vegetáriánusokon át a laktózérzékenyekig
mindenki megtalálhatja a maga kedvencét.
Budapestről Dubaiba 5h az út, Dubaiból Incheonig pedig 8h15min. Az első szakaszon felszállás után durván 1 órával egy vacsorát, leszállás előtt 1 órával pedig egy kis szendvicset szervíroznak fel nekünk. A hosszabb járaton pedig egy reggelit (reggel 3:40-ko indul a gép) és egy ebédet (mivel délután 5-kor száll le). Én speciális, gyomorkímélő menüt választottam minden járaton, ami így nézett ki:

A következő két menü pedig a másik, Dubai és Incheon közötti vonalon.


Note: Aki speciális menüt kér, annak az elsők között szolgálják fel az ételt, illetve az általános menüvel szemben itt nem kell attól tartanunk, hogy mire ránk kerül a sor a hőn áhított menünknek (A és B menü van) már csak hűlt helye marad.
És a már említett szendvics:


Mivel hosszabb útról van szó, ezért az alacsony páratartalom kedvezőtlen szárító hatása jobban érzékelhető a fedélzeten. Annak érdekében, hogy hidratáltak maradjunk fontos, hogy minden órában igyunk legalább egy pohár vizet.
Ami az ülést és a férőhelyet illeti, szerintem kényelmesen elfér az ember lába, én ki tudtam nyújtani az előttem lévő szék alá minden probléma nélkül, úgy hogy 170 cm vagyok. A fejtámla állítható, így azzal is kényelmesebbé tehető a hosszú út, de épp plusz párnát vagy takarót is kérhetünk a légiutaskísérőktől :)
ÁTSZÁLLÁS:DXB
A gépről leszállva buszok fogadnak bennünket. Azt, hogy melyik buszra kell felszállnunk egy repülőtéri alkalmazott táblával a kezében fogja jelezni nekünk leszállásnál, a terminál és célállomások neveinek feltüntetésével. Ezután egy kb. 15-25 perces buszút következik.

A terminálhoz érve rögtön jön a biztonsági ellenőrzés. Az egész folyamat nem tart tovább 5 percnél, akkor sem ha továbbutazóktól hemzseg a folyosó. Ami a folyadékot illeti, legyen szó Budapesten a duty free-ben vásárolt, vagy a fedélzeten kapott vízről, biztonsági okok miatt nem vihetjük át őket az ellenőrzésen. Célszerű azonban a palackot megtartani, így ha nem váltottunk dollárt, eurót vagy dihram-ot, akkor sem maradunk ivóvíz nélkül. A várakozás alatt az ellenőrzött ivóvízcsapokból nyugodtan újratölthetjük üres, vizes palackunk.

A dubai-i reptér óriási, így attól függően, hogy melyik kapuhoz kell mennünk lehet, hogy liftet és vonatot is használnunk kell majd, hogy eljussunk a kapunkig. Ezt a jelzések egyértelműen mutatják, az eltévedés esélye zéró! :) Mindenesetre a biztonsági ellenőrzés után célszerű előbb megkeresni a kapunk, utána még bőven marad idő, hogy körbejárjuk a repülőtér terminálját.:)


Egyedül bolyongani egy nagy üres terminálon? Na itt az kizárt! :) Még éjjel 1-2 fele is pezseg az élet, sőt. Rengeteg desztináció, rengeteg tranzitutas, így számos gyorsétterem, kávézó és bolt van. A szerencsésebbek még ülő-, és/vagy egyszerű fekvőhelyekhez is juhatnak.


Kiváncsi voltam vajon milyen szolgáltatásokat kínálnak a reptéren. Képzeljétek, van masszázs szalon is. Szóval, aki égető vágyat érez egy kis masszázs vagy szőrtelenítés után, az se essen pánikba. Van minden! Csak pénz legyen XD

ÖSSZEGZÉS
Szerintem viszonylag rövid az út Bp és Incheon között Dubai-on keresztül utazva.
A légitársaság ülései kényelmesek, innivalót korlátlanul fogyaszthatunk, az ételek ízben passzolnak ahhoz, amit az ember több ezer méteres magasságban elfogyasztásra terveztett élelmiszerektől elvárhat. Természetesen lehetnek olyanok is, akiknek nem ízlenek, de kinek mi :)
Ha lapul némi elemózsia a batyunkban és újratöltjük üres üvgünk vízzel kényelmesen elrepül az a 4 és fél óra is a dubai-i reptéren.
다음에 또 봐용 ~
Comments